Jakie zabiegi na twarz u czterdziestolatki

Dzielę się z wami przemyśleniami na gorąco, od razu po dzisiejszym zabiegu. W zaciszu domowym miałam robioną radiofrekwencję mikroigłową. 

Moja skóra na twarzy jest miejscami wiotka. Na czole, w okolicach oczu i bruzdy nosowej pojawiły się zmarszczki. O tym z jakimi problemami się borykam pisałam TUTAJ.

Wstrzymuję się jak mogę jeżeli chodzi o wypełniacze. Wiem, że efekt po ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym byłby natychmiastowy i zapewne powalający. Póki co wybieram jednak zabiegi które pobudzają czterdziestoletnią skórę do naturalnej produkcji kolagenu i sprawią, że będzie bardziej napięta i jędrna.

Po zabiegu HIFU, który miałam robiony pół roku temu, zdecydowałam się na radiofrekwencję mikroigłową

Na czym polega ten zabieg?

Radiofrekwencja mikroigłowa- termolifting polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu i podgrzewaniu skóry falami radiowymi. To właśnie mikronakłucia powodują pobudzenie wszystkich procesów regeneracyjnych tkanek. Fale radiowe pobudzają włókna elastynowe i kolagenowe do pracy, a dzięki podgrzaniu włókna te się obkurczają. W efekcie skóra ma być ujędrniona i wygładzona. 

Zabieg miałam wykonywany w domu. Skorzystałam z usług mobilnej kosmetolożki pani Martyny Narewskiej. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie musiałam się przemieszczać bez makijażu. Na łóżku kosmetycznym leżałam w leginsach pod własnym kocykiem. Mobilne usługi są tańsze niż w salonie. To dla mnie kolejny argument na tak.

Przed wykonaniem zabiegu pani kosmetolog nałożyła na 30 minut maść znieczulającą. Na urządzeniu do termo liftingu ustawiła parametry dobrane do mojej skóry: moc i głębokość na której powstaną nakłucia. Później rozpakowała nowy, sterylny kartridż z igiełkami, który założyła na głowicę podłączoną do urządzenia. Następnie przeszła już do samego zabiegu przykładając głowicę do twarzy centymetr po centymetrze.

Podczas każdego przyłożenia igiełki nakłuwają skórę. Żeby pogłębić efekt, nakłuwanie powtarzane było w niektórych miejscach nawet trzykrotnie. 

Dowiedziałam się, że mikroigły są wkłuwane na głębokość od 0,5 do 3,0 mm i podgrzewane na całej długości i na ich końcu. 

Czy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej boli?

To zależy od indywidualnego odczuwania i progu bólu każdej z was. Zanim zdecydowałam się na zabieg, poczytałam o nim i obejrzałam filmy na YouTube. W jednym z nich usłyszałam, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. 

Gdyby tak było, po co nakładać maść znieczulającą?

Ja mam niski próg bólu. Nie dla mnie makijaż permanentny ust, czy tatuaże.

Pierwsze przyłożenia głowicy, kiedy skóra nie jest jeszcze podrażniona były w miarę znośne. Nie czułam bólu na podbródku i policzkach. Gorzej w okolicy ust i najgorzej na czole. Momentami miałam wrażenie, że to zabieg zszywaczem pneumatycznym. 

W takich momentach kochana pani Martyna robiła krótkie przerwy lub naciskała palcem w innym miejscu czoła, żeby rozproszyć odczuwanie bólu. Albo po prostu zagadywała mnie rozmową. 

Dowiedziałam się, że niektóre panie w ogóle nie czują dyskomfortu podczas zabiegu. Inne zaś potrzebują jeszcze częstszych przerw między kolejnymi przyłożeniami głowicy.

Zabieg trwał około godziny. Na koniec nakładana jest maść antybakteryjna. 

Moja skóra jest teraz lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Odczuwam ciepło i pieczenie. Do końca dnia nie powinnam się malować.

Jakie zabiegi na twarz u czterdziestolatki

Radiofrekwencja mikroigłowa polecana jest już po 30 roku życia jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Termolifting wykonany po czterdziestce ma redukować skutki upływającego czasu. Ujędrniać i odmładzać skórę, zmniejszać pory, wygładzać zmarszczki i drobne linie. 

Takich efektów oczekuję i jestem bardzo ciekawa, jak moja skóra będzie wyglądać za kilka  tygodni. Wpis zaktualizuję za jakiś czas. 

Czy macie już za sobą jakieś zabiegi anti-agingowe? Co sądzicie o wypełniaczach i botoksie?

*Pani Martyna nie wie, że o niej piszę. To już trzeci zabieg, z którego skorzystałam. Tutaj możecie poczytać więcej i znaleźć namiary na mobilną kosmetolożkę we Wrocławiu i okolicach. Serdecznie polecam. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Czytaj również