Print on demand- druk na żądanie, wydawanie swoich produktów za darmo

Czy marzyliście kiedyś o tym, by sprzedawać swoje grafiki na kartkach pocztowych, plakatach, torbach lub koszulkach? A może chcielibyście opublikować własny tomik poezji, swoje opowiadania, czy nawet przepisy kulinarne i nie wiecie, jak się za to zabrać?

Jeżeli tak, to świetnie trafiliście. Opowiem wam dzisiaj o tak zwanym druku na żądanie i platformach print on demand, gdzie bez wkładu własnego możecie wydać swoje dzieła.

Druk na żądanie działa według prostej zasady. Towar zostaje zadrukowany dopiero po złożeniu zamówienia przez klienta. W sklepach internetowych print on demand na sprzedaż wystawiony jest asortyment z milionami graficznych projektów, jednak w samej drukarni znajdziecie tylko niezadrukowane koszulki, kubki, postery, czy kartki pocztowe.

Książki i odzież są więc drukowane w miarę ich zamawiania, a następnie wysyłane bezpośrednio do klienta.

Założę się, że słyszałyście już o stronach typu koszulkomat, megakoszulki, spreadshirt, czy Amazon. To właśnie na tych platformach możemy opublikować i sprzedawać własne motywy nawet na kilkudziesięciu produktach.

Jak sprzedawać własne pomysły bez inwestowania w sklep

Skoro to czytacie zakładam, że macie autorskie grafiki, które chcielibyście pokazać światu i w miarę możliwości je również zmonetyzować.

W pierwszym kroku zachęcam do zapoznania się z poniższymi platformami print on demand i wybranie na początek takiej, która wydaje się wam najprzyjemniejsza do pracy.

Po zarejestrowaniu się polecam zastanowić się nad nazwą sklepu i zadbać o jego szatę graficzną. Następnie dodać własne grafiki i wybrać produkty, na których mają zostać udostępnione. Produkty należy opisać w taki sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlały wzór i jak najlepiej przemawiały do grupy docelowej.

Warto mieć na uwadze, że nie wolno używać zastrzeżonych znaków towarowych ani takich, które mogą mieć znamiona plagiatu. Lepiej nie naginać rzeczywistości i nie robić drugiego abibasa, czy źreboka. Platformy print on demand są na to wyczulone i za próbę sprzedaży skradzionych lub zastrzeżonych znaków towarowych konto zostanie zawieszone bez możliwości reaktywacji. 

Druk na żądanie – wiersze, książki, kolorowanki

Jeżeli chcecie opublikować waszą twórczość w postaci zeszytu, czy książki musicie poza treścią zadbać również o okładkę. Wszystkie wymiary i wymagania techniczne podane są bezpośrednio na platformie. Wystarczy odrobina praktyki, żeby opublikować własny tomik wierszy na największej platformie sprzedażowej na świecie. Zachęcam was. 

Na YouTubie znajdziecie mnóstwo tutoriali zarówno po angielsku jak i po polsku. Ja polecam wybrać drogę na skróty i zainwestować w kurs tworzenia takich produktów. 

Kursy z których sama korzystałam to między innymi: 

Druk na żądanie- zalety print on demand

Druk na żądanie- wady print on demand

Usługa druk na żądanie to rewelacyjne rozwiązanie dla niezależnych artystów, grafików, autorów, którzy chcą szybko i bezproblemowo wydać swoje produkty lub założyć sklep internetowy bez inwestowania własnych środków.

Jeżeli macie głowę pełną pomysłów, chcecie poeksperymentować i sprawdzić, czy wasze grafiki będą się sprzedawać, załóżcie sklep na jednej lub kilku platformach i dajcie się zaskoczyć.

Zupełnym świeżakom służę pomocą, dajcie znać w komentarzach, jeżeli potrzebujecie dalszych wskazówek.

Na filmie poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda drukowania na żądanie w firmie Spreadshirt, której siedziba mieści się m.in. w Legnicy.

 

Exit mobile version