17 prezentów, których życzą sobie mężczyźni

Jakich prezentów pragną mężczyźni? Po mojej mini ankiecie stwierdzam, że na ich liście życzeń są rzeczy droższe i dość specyficzne.

Okej, możecie zaskoczyć swojego męża, partnera, tatę, dziadka, brata nową parą śmiesznych skarpetek. Tak, z tego ucieszą się również. Jednak prezenty, których panowie sobie faktycznie życzą, od cen skarpetek zdecydowanie odbiegają. 

Prezent dla mężczyzny z życia wzięty

Żeby przygotować to zestawienie zapytałam 32 mężczyzn o ich wymarzony prezent świąteczny i prezent urodzinowy. Każdy mógł podać po dwie, trzy propozycje. Mieli się nie ograniczać budżetem, aczkolwiek trzymać się w granicach zdrowego rozsądku. Odpowiedzi udzielili koledzy z mojej pracy, koledzy z pracy M., faceci moich koleżanek, mężczyźni z mojej i ich rodzin. Przekrój wiekowy od 22 do 65 lat. 

Prezenty, które pociągną nas za kieszeń

Skoro ograniczeń budżetowych nie było żadnych, to czemu by nie wymienić rzeczy, których zakup odkłada się przeważnie z finansowych powodów na później.

Tutaj prezenty z wyższej półki cenowej, które ucieszą niejednego pana.

1. Kamerka GoPro

kamerka prezent dla mężczyzny

2. Drony

Fascynację dronami skomentował trafnie jeden uczestnik ankiety: ponieważ pilotami już nie zostaniemy, to chociaż sobie dronami polatamy i spełnimy chłopięce marzenia.

dron prezent dla mężczyzny

3. Elektroniczny tłumacz

To życzenie bardzo mnie zdziwiło i nawet nie wiedziałam, że takie urządzenia są produkowane. Po co komu elektroniczny tłumacz, skoro jest google translator na każdym smartfonie?

4. Fotel do masażu

Z takiego prezentu sama byłabym zadowolona. Uwielbiam masaże, zapewne byłabym częstym użytkownikiem tego fotela.

prezent dla mężczyzny fotel do masażu

5. Zegarek G-Shock

Zegarki G-Shock były popularne już 20 lat temu. Jak widać nadal są na topie i chciane.

6. Kubek Ember z regulacją temperatury OMG

Ember to kubek z aplikacją do iPhone’a lub Apple Watch, który umożliwia utrzymanie wybranej temperatury nawet do półtorej godziny. Tja. Jak szaleć to szaleć. Aż boję się pytać co M. życzy sobie na gwiazdkę…

prezent dla mężczyzny

Prezenty, które powtarzały się najczęściej

Ku miłemu zaskoczeniu na liście prezentów stworzonej przez mężczyzn pojawiały często podobne rzeczy. Większość z nich to artykuły elektroniczne i funkcjonalne.

6. Głośnik bezprzewodowy Bose lub JBL

7. Klawiatura ergonomiczna

Podobno lepsza niż ta klasyczna, bo amortyzuje i ustawia w naturalnej pozycji nadgarstki.

8. Dobra whisky do kolekcji

Whisky bezalkoholowa zaskoczy zapewne większość mężczyzn. Myślę, że cieszy się ona podobnym poważaniem jak piwo zerówka. Fajny pomysł na prezent dla kolekcjonera whisky i innych trunków. Raczej jako gadżet niż trunek do degustacji.

9. Zimowe rękawiczki na rower

10. Trymer do brody

11. Czołówka latarka

12. Ręcznik sportowy na trening

13. Pas kinetyczny, taśma kinetyczna do offroadu

14. Echosonda wędkarska

I dziwniej być nie może. Okazuje się, że można taką kulkę wrzucić do jeziora, stawu itd. i zlokalizować ryby. Echosonda wędkarska łączy się przez WiFi z telefonem i voila Twój chłop już nigdy nie wróci z pustym wiadrem do domu.

Prezent dla mężczyzny najtańszy z całej listy

Najmniej kosztownym prezentem okazały się być książki i zabawne koszulki. Oczywiście nie omieszkałam dopytać, o jakie książki naszym panom chodzi. Pojawiły się przeróżne dziedziny literatury, zależne od zainteresowań danego mężczyzny.

15. Koszulki odnoszące się do obecnej sytuacji politycznej, pasji, wykonywanego zawodu

Jeżeli nie macie żadnego pomysłu na prezent dla swojego mena, to koszulka będzie zawsze dobrym wyborem. Tutaj naprawdę można zaszaleć. Stworzyć spersonalizowaną koszulkę z hasłem znanym tylko wam i waszej połówce lub wybrać jakiegoś zabawnego gotowca.

16. Książki historyczne, o rozwoju osobistym, biznesie, o nowych technologiach

Tak, panowie nadal chętnie czytają. Robią to głównie na urlopie, w podróży, bądź podczas świąt. No chyba, że rodzina nie pozwoli im wstać od stołu.

Jak to wygląda wśród waszych znajomych? Czy książki w formie papierowej są nadal na topie?

Prezent dla mężczyzny, który mnie rozbawił

Jednym z wymarzonych upominków pewnego męża i ojca jest myjka do okien firmy Kärcher. Okazało się, że pan ten jest odpowiedzialny za mycie okien w domu i chciałby sobie tę czynność umilić i usprawnić. Stąd pomysł.

17. Myjka do okien Kärcher to wydatek rzędu 350 złotych. Sama nie posiadam, podobno bardzo ułatwia mycie okien, zwłaszcza jeżeli tych okien jest dużo. Niezbędna przy myciu Kärcherem jest nadal szmatka, która zbierze zacieki pozostawione po gumie.

Pomysły na prezent dla mężczyzny powstały dzięki uprzejmości ankietowanych panów, których serdecznie pozdrawiam i którym dziękuję. Mam nadzieję, że wasze marzenia się zrealizują i dostaniecie swój upragniony gadżet.

Jeżeli poszukujecie prezentów dla kobiet zapraszam po inspiracje na wpis 40 pomysłów na prezent na 40 urodziny. We wpisie Pomysły na prezent dla teściowej znajdziecie sugestie na upominki dla teściowych, które mają wszystko.

Dajcie znać, co wy kupiłyście swoim panom w tym roku. Co ucieszyło ich najbardziej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Czytaj również