Binance to największa na świecie giełda kryptowalutowa. Funkcjonuje w branży od 2017 roku. Pod względem wolumenu, Binance daleko w tyle pozostawia inne giełdy. Dobowy wolumen sięga tu nawet 38 miliardów dolarów. Platforma na bieżąco wprowadza nowe udogodnienia oraz funkcje, które pozwalają użytkownikom w sposób intuicyjny kupować i pomnażać posiadane tam środki.
Jakie kryptowaluty dostępne są na giełdzie ?
Binance obsługuje kilkaset różnorodnych kryptowalut, które są podzielone na pary walutowe umożliwiające handel i wymianę. Znajdziemy tu niemal wszystkie, najważniejsze kryptowaluty zaliczane do grona 100 walut cyfrowych o największej kapitalizacji. Binance dodaje regularnie nowe kryptowaluty, a użytkownicy giełdy mają możliwość głosowania za walutami cyfrowymi, które mają zostać dodane w najbliższym czasie.
Binance posiada również autorską kryptowalutę Binance Coin (BNB), która pod kątem kapitalizacji ustępuje jedynie Bitcoinowi, Ethereum oraz Tetherowi (USDT). Posiadacze BNB mogą płacić niższe prowizje przy transakcjach, a także brać udział w wydarzeniach specjalnych, takich jak Launchpad i Launchpool. Są to systemy dystrybucji, w których posiadacze tokenów BNB mogą otrzymywać nowe kryptowaluty. Co ważne, giełda obsługuje także ponad 40 tradycyjnych walut FIAT, w tym złotówkę.
Jakie możliwości oferuje giełda kryptowalutowa Binance?
Binance to rozbudowana platforma, która oferuje wiele innowacyjnych funkcji i możliwości. Sama korzystam ze stakingu i oszczędności. Zastanawiam się jeszcze nad kartą kredytową, która umożliwia bezpłatne wypłaty z bankomatów i płatności krypto na całym świecie.
Pozostałe usługi giełdy to między innymi:
- Konwersja kryptowalut – nie chcesz kupować lub sprzedawać walut cyfrowych na skomplikowanej z wyglądu platformie? Wybierz szybką konwersję. Wystarczy jedynie wybrać kryptowalutę, którą chcesz kupić i walutę, którą chcesz zapłacić. Konto założysz tutaj.
- Oszczędności – wiele kryptowalut dostępnych na Binance można ulokować na koncie oszczędnościowym, zarabiając 0,5 – 10% rocznie.
- Staking – stakowanie kryptowalut to coś w rodzaju lokaty. Zamrażasz swoje aktywa na określony okres czasu (30, 60, 90, 120 dni), a w zamian otrzymujesz odsetki. Tutaj, roczny zwrot z inwestycji może wynieść od kilkunastu do nawet ponad 100%!
- Pula płynności – na Binance możesz udostępnić kryptowaluty w puli płynności, które ułatwiają szybki handel. W zamian otrzymujesz udziały w prowizjach transakcyjnych.
- Karta płatnicza – Binance posiada swoją kartę płatniczą, która umożliwi Ci płacenie kryptowalutami w dowolnym miejscu na świecie.
- NFT – na giełdzie Binance znajdziemy również rozbudowaną platformę, która umożliwia kupowanie oraz sprzedawanie coraz popularniejszych NFT.
Binance oferuje swoim klientom także oficjalny portfel mobilny Trust Wallet i aplikację mobilną, z której również korzystam.
Jak kupić kryptowaluty za złotówki?
Jeżeli chcecie kupić krypto za PLN macie do wyboru kilka sposobów. Ja najczęściej używam karty kredytowej lub handlu P2P. W P2P kupujesz kryptowaluty bezpośrednio od innych użytkowników, płacąc szybkim przelewem bankowym, portfelem elektronicznym lub BLIK-iem. Ostrzegam, że jest to bardzo droga opcja.
Jak założyć konto na Binance
Udostępniam wam mój link afiliacyjny, który skieruje was bezpośrednio do giełdy. Możecie zarejestrować się swoim numerem telefonu lub mailem. Platforma jest w pełni dostępna w języku polskim i posiada liczne poradniki, które krok po kroku instruują, co należy zrobić, aby osiągnąć wybrany cel (zakupić kryptowalutę, wpłacić ją na konto oszczędnościowe, czy też wypłacić do innego portfela). Polecam założyć również aplikację mobilną na telefon. Zalecam wam ustawienie identyfikacji dwuetapowej, ja używam Google Authenticator.
Jeżeli interface tej giełdy wam nie odpowiada, zachęcam do zapoznania się z recenzją giełdy KuCoin, z której również korzystam. Artykuł znajdziecie TUTAJ.
Jeżeli zamierzacie kupować kryptowaluty za pomocą waluty FIAT, czyli PLN, EUR, USD będziecie poproszeni przez giełdę o pełne zweryfikowanie swojej tożsamości. Tak samo, jak ma to miejsce w banku. Żeby zweryfikować konto na Binance musicie załączyć skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości, zrobić selfie, a także dokument potwierdzający adres zamieszkania (np. wyciąg z konta). Procedura KYC jest niezbędna, ponieważ wymagają jej krajowe instytucje, którym podlega Binance.