Recenzja giełdy kryptowalutowej KuCoin

Według giełdy kryptowalutowej KuCoin co czwarty posiadacz walut cyfrowych jest właśnie jej klientem. Konto na giełdzie mam i ja. Na co dzień korzystam z aplikacji mobilnej.

O giełdzie

KuCoin to giełda kryptowalut założona w 2017 roku w Hongkongu. Obecnie należy do grona dziesięciu największych giełd kryptowalutowych na świecie, a dzienny wolumen osiąga tu poziom ponad 3,5 miliarda dolarów. Początkowo platforma obsługiwała jedynie wpłaty w walutach cyfrowych, obecnie obsługuje także waluty FIAT, w tym złotówki. KuCoin słynie z bardzo niskich prowizji, więc dla osób, które dokonują zakupów częściej i za mniejsze kwoty będzie to zdecydowanym plusem.

Jakie kryptowaluty oferuje giełda KuCoin?

KuCoin oferuje kilkaset różnorodnych walut cyfrowych, a lista ta ciągle się wydłuża. Co ważne, użytkownicy stanowiący społeczność platformy mają możliwość głosowania, jakie kryptowaluty mają zostać dodane w najbliższej przyszłości. Wśród dostępnych kryptowalut znajdziemy m.in.: Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), BNB (Binance Token), Solanę (SOL), Cardano (ADA) czy Avalanche (AVAX). Jeśli chodzi o stablecoiny, do dyspozycji pozostają m.in. USD Coin (USDC), Tether (USDT) czy Celo Dollar (cUSD).

Jakie możliwości daje platforma KuCoin?

Na giełdzie kryptowalutowej można przede wszystkim sprzedawać i kupować kryptowaluty. Jest to możliwe na kilka sposobów. Mamy tradycyjną platformę inwestycją, w której ustawia się ceny kupna i sprzedaży, a także szybką konwersję, w której wystarczy wybrać interesujące nas aktywa. Dla zaawansowanych przydatną funkcją może być bot transakcyjny, który umożliwia zaprogramowanie platformy wedle indywidualnych potrzeb, tak, aby transakcje były zawierane automatycznie przy sprzyjających okolicznościach. Trzeba mieć nieco wprawy, aby dobrze poustawiać wszystkie funkcje.

Ponadto, giełda KuCoin posiada produkty oszczędnościowe. Można tu zdeponować część kryptowalut, aby otrzymywać pasywny dochód zgodnie z oprocentowaniem. Ciekawa jest także opcja deponowania środków w celu brania udziału w airdropach, czyli dystrybucji nowych tokenów. Platforma posiada wszystkie innowacyjne funkcje, co sprawia, że już teraz zalicza się do grona najchętniej wybieranych giełd i jest wymieniana w gronie pięciu najlepszych kryptogiełd.

W jaki sposób kupić kryptowaluty na KuCoin?

Kryptowaluty możecie kupić na kilka sposobów. Jeśli posiadacie już waluty cyfrowe, można je wpłacić na konto bez dodatkowych opłat. Wybieramy opcję „Wpłata”, odpowiednie kryptoaktywo, sieć i wysyłamy środki na adres portfela.

Giełda KuCoin

Jeśli nie posiadacie jeszcze żadnych kryptowalut, możecie dokonać tradycyjnego przelewu bankowego, a następnie wymienić wpłacone pieniądze na kryptowaluty.

Płatność kartą

Najszybszy sposób na zakup krypto to tradycyjna płatność kartą. Działa jak w każdym innym sklepie internetowym. Transakcja jest realizowana natychmiast z niewielką prowizją.

Tutaj przykład opłaty przy wymianie 100 PLN na kryptowalutę USDT:

Giełda KuCOin

KuCoin udostępnia także płatności P2P, w których można kupić waluty cyfrowe bezpośrednio od jednego z użytkowników. Tutaj można skorzystać także z portfeli elektronicznych oraz przelewów mobilnych. Te warianty są jednak o wiele droższe.

Dość czasochłonna weryfikacja KYC

Aby korzystać z walut FIAT konieczna jest weryfikacja konta zgodnie z procedurą KYC. Należy załączyć skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości. Następnie trzeba zrobić sobie selfie trzymając ten dokument w jednej ręce, a w drugiej kartkę papieru, na której widnieje aktualna data, nasz podpis i odpowiedni kod.

Dla mnie jest to najbardziej irytująca część tej całej procedury. Parę razy nie trafiłam w ramkę, w której trzeba się sfotografować. Raz zdjęcie wyszło mi niewyraźne, ale ostatecznie dało mi się przejść ten proces i po paru godzinach dostałam maila potwierdzającego.

Help Center | Frequently Asked Questions | KuCoin
Prowizje transakcyjne

Giełda KuCoin może się pochwalić bardzo niskimi opłatami transakcyjnymi, co jest wymieniane jako jeden z najważniejszych atutów tej platformy. Wysokość prowizji zależ od wartości obrotu w przeciągu ostatnich 30 dni, a także od liczby posiadanych tokenów KuCoin (KCS). Próg zaczyna się od 0,10% dla inwestorów sprzedających i kupujących kryptowaluty. Natomiast najniższe możliwe transakcje wynoszą od 0,0125% dla sprzedających i 0,03% dla kupujących. Wejście na ten próg wymaga jednak obrotu o wartości przynajmniej 20,000 BTC miesięcznie i posiadaniu min. 150,000 KCS. Jest to zatem udogodnienie jedynie dla najbogatszych użytkowników giełdy.

Mimo iż środki, które inwestuje na giełdzie nie są olbrzymie, ich bezpieczeństwo jest dla mnie bardzo ważne. W końcu ciężko na nie pracowałam. Na KuCoin zdecydowałam się z 3 powodów. Giełda spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, umożliwia zakup kryptowalut w złotówkach, ma łatwą w obsłudze aplikację mobilną.

Wyobrażam sobie, że osoby, które nigdy nie miały do czynienia z giełdami krypto będą na początku trochę błądzić po platformie. Jest tu jednak o wiele więcej opcji niż w klasycznej aplikacji bankowej, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Ja z KuCoin korzystam tylko na telefonie. Przyzwyczaiłam się już do wyglądu aplikacji, doceniam jej szybkość procesowania transakcji i niskie opłaty transakcyjne.

Dlaczego w ogóle zdecydowałam się na kryptowaluty przeczytacie we wpisie: Kobiety, czy kupujecie kryptowaluty?

Dajcie znać, czy interesujecie się rynkami finansowymi i jak duże ryzyko jesteście w stanie zaakceptować, jeżeli chodzi o wasze oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Czytaj również